The beauty salon OXISECRET BEAUTY CLINIC offers quality, effective treatment, relaxation and an exclusive environment.


Dear customers,

Your skin is your treasure and therefore deserves the highest quality care. Regular and professional care of your face and body will enhance your beauty even further, you will feel more confident and more satisfied.

Do not hesitate to try one of our professional colleagues for any service and we guarantee your full satisfaction. You will also save your time because we will try to accommodate you in one visit to get through the more services you are interested in. Our goal is always to enjoy the next visit to us and make the best for it.

For your satisfaction, we regularly train and improve not only in the Czech Republic but also abroad, so we keep pace with current trends and use modern technologies.

Our aesthetic center of cosmetic dermatology will always take care of your comfort and guarantee a result after each procedure.

The OXISECRET BEAUTY CLINIC beauty salon in Prague is always on trend and offers a wide range of top procedures for the face and body such as:

Epilation, laser hair removal, depilation with sugar paste, celluloid removal in the face, skin care – cosmetics, hair tattooing, areola tattooing, BB glow, permanent makeup removal, mesotherapy, dermapen – microneedling, hair mesotherapy, biorevitalization, Onetec / T- Away – removal of fibroids, removal of hemangiomas, removal of pigmentation, removal of acne, non-invasive face lifting using HIFU SMAS lifting facelift, lamination of eyelashes, lamination of eyebrows, microblading / hairs imitation, powder brows, permanent make-up 3D eyebrows, permanent make-up of lips, line between the eyelashes, smokey lines, green peel dr. Schrammmek, DMK enzyme therapy, chemical peeling, BioRePeel C33, device treatment for weight loss / body shaping, cellulite removal, luxury plasmaliner, LPG face massage, body lipomassage, retraining beauty cosmetology courses, permanent make-up training.

The beauty salon OXISECRET BEAUTY CLINIC offers quality, effective treatments, relaxation and a exclusiveenvironment.

We are looking forward to your visit!

You can find us


Reviews


 • Martin Černý
  ★★★★★
  Jsem velmi spokojen. Byl jsem zde na odstranění milie v okolí očí. Všichni s kterými jsem přišel do styku od recepce až po kosmetičky byly velice profesionální a vřelí. Samotné ošetření bylo vždy vysvětleno a prováděno s velikou precizností. Poprvé jsem byl v salónu v prosinci 2022, takže hodnotím až po kompletním ošetření a doléčení. Tady si určitě 5 hvězdiček zaslouží, což je vidět i na ostatních hodnoceních.
 • Aryna S
  ★★★★★
  Best in Prague ♥️ They take care of you here, providing exceptionally good service and consultancy. Always nice and highly professional. Absolutely recommend!
 • Tomáš Špaček
  ★★★★★
  Naprosto skvělý! Příjemné prostředí kde dostanete od kávy až po svařák všechno :-)
  Profesionální přístup - všechno Vám i vysvětlí a rádi zkonzultují a pomůžou. Výsledek taky potěšil
 • Polina Zharkina
  ★★★★★
  Krásný salon s velmi příjemnou obsluhou a milá slečna Irina mi udělala tak nádherné řasy! 😍 určitě se vrátím znovu, moc doporučuji!
 • Julia Kalikh
  ★★★★★
  Mockrát děkuji holkám za odvedenou práci!😊Chodím na kosmetiku k nim pravidelně a vždy je to s viditelným výsledkem na pokožce. Poradí a udělají svojí práce na jedničku.
  Děkuji ☺️
 • Lenka Kopalova
  ★★★★★
  Paní Oksana Chaloupková a její OxiSecret Beauty Clinic je má srdeční záležitost. Je to nejen zkušená kosmetička, která se neustále vzdělává v moderních beauty trendech, ale je i vzdělaná inteligentní žena, která rozpozná, co se ke komu hodí, jaký styl, metoda aj. Mám světlé obočí, které bylo nevýrazné a bez pravidelné kontury.
  Již podruhé jsem podstoupila u paní Oksany stínované obočí, které je moderní technikou tetování permanentního make-upu. Vytvořila mi opět krásný přirozený stínovaný vzhled obočí, který je charakteristický jemným přechodem intenzity barvy.
  Chtěla bych opět poděkovat za její manuální a vizuální schopnost...>>>
 • Daniela Janáčková
  ★★★★★
  Děkuji za skvěle odvedenou práci a vřele doporučuji! Úžasné prostředi, milý personál, pečlivost a ochota. Nemám co vytknout a ráda se vrátím.🌹🌹🌹
 • Andrejka F.
  ★★★★★
  Skvělý salon, luxusní prostředí a velice milý personal. Slečny jsou usměvavé a ochotně vám se vším poradí. Návštěva tohoto místa je pro mě vždy úžasný zážitek plný relaxace a hýčkaní 😊. Doporučuji.